Персональний сайт с. Тарасівка
Годинник
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 45
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сучасне села Тарасівка

Візитна картка

В селі Тарасівка прописано 858 жителів, проживає 874, 399 чоловіків, 459 жінок ,з них 445 працездатних та   260  пенсіонерів  , які об’єднані в 351 домогосподарство. Функціонує загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий садочок «Малятко», Будинок культури та Ново-український клуб, сільський будинок ветеранів для людей похилого віку, фельдшерсько-акушерський пункт.  У 2008 році село газифіковане. Відновлена  церква Казанської Божої Матері. Працюють 3 соціальні працівники від Звенигородського територіального центру, які відвідують одиноких жителів села. При виконкомі  працює опікунська рада, яка опікується неблагополучними сімями, дітьми-сиротами, дітьми під опікою, а також адміністративна комісія, яка розглядає адміністративні правопорушення, комісія із земельних питань та спорів.

Благоустрій.

1.Із залученням коштів місцевого, районного, обласного бюджетів, коштів спонсорів – ТОВ агрофірми «АгроРось» та коштів програми ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відновлено вуличне освітлення на суму 250704 грн.-2012 р.

2.Завершено  вуличне освітлення всього населеного пункту вартість  35000 грн. із місцевого бюджету-42 ліхтарі, всього маємо 176 світлових точок.- 2013 р.

Велику допомогу селу вже 3 роки надає  В.М.Нечипоренко . У 2013 році встановлено огорожу на кладовищі завдяки допомозі народного депутата України В.М.Нечипоренка на суму 27 тис. грн.

Проблеми у селі – неякісні дороги. Із 22 км доріг по селу -5 км- бруківка, до 3 км-білощебенева(насипана 2010-2011 рр), 10 км-сяке-таке покриття, яке люди насипали самі в різні роки, а близько 4 км-грунтові важкопроїздні  дороги.  Тому благоустрій вулично-дорожної  мережі- одне із найважливіших завдань.

2011 рік-насипання білощебеневої дороги вул.Жовтнева за кошти держбюджету (50тис) та вул. Заріччя (місцевий бюджет), ямковий ремонт вул.Шевченка.2012 – продовження робіт на вул..Заріччя (державна субвенція та місцевий бюджет). 2013 – продовження  на вул.Заріччя(субвенція та спонсорські кошти агрофірми «АгроРось»  (50 тис.грн) на вул. Жовтнева. У 2014 році розпочато ремонтні роботи вул. Комсомольської та продовжено Заріччя.Потребує асфальтового покриття вул.Шевченка до памятного знака О.Кошицю, благоустроєних доріг чекають вул.Шкільна, Дружби, Миру, Селянська, Піонерська та ін.  Продовжується робота з облаштування сміттєзвалища, виготовлено державний акт на землю, паспорт сміттєзвалища,дозвіл на розміщення відходів,утилізовано залишки хімічних речовин  на ІІ участку. У селі створені  природоохоронна громадська організація «Оберіг», діє ГО «Світоч».

Для того, щоб у селі було затишно та охайно постійно працюють працівники сільської ради, БК, дитсадка,будинку ветеранів , соціальні працівники. Допомогу надають орендарі, фермери, підприємці та інші жителі села, активно залучалися безробітні  на громадські роботи від 2 до 9 чол. Їх зусиллями підтримується благоустрій сільського кладовища,центральних вулиць населеного пункту, пам’ятників та ін.. памятних місць.  Змайстровано лавочки для відпочинку біля БК, пошти, в центрі та ін. У 2011 році висаджено парк  біля пам’ятного знака О.Кошицю,у 2012 –горіхову алею та частину парку по вул. Ювілейній, у  2013 -висаджено сосновий бір та соснову алею в центрі села та біля пам’ятного знака О.Кошицю. Проведено  благоустрій Скарбового ставка  та ін.. у центрі села – орендар Харченко А.М., висаджено берези та верби.,  частково відремонтовано греблі .

Підтримка

Активно працювали всі 14 депутатів сільської ради, а також депутат районної ради Яцун Микола Пилипович. Нейактивніші  – Ніна Селезень,Галина Ковтун,Наталя Мельник , ініціативна молодь – Оксана Кармазин та Іван Безверхий. Яцун М.П .  не відмовляє в жодному проханні   сільської ради , бере активну участь у роботі сесій.

З розумінням  ставляться до проблем найбільший орендар землі у селі агрофірма»АгроРось»(керівник П.П.Євич, депутат обласної ради,керуючий Тарасівською філією Яцун М.П,депутат районної ради). За кошти агрофірми було проведено ремонт вул.Жовтневої, ФАПу,будинку ветеранів,виділено кошти на вуличне освітлення с. Тарасівка, на встановлення піролізного котла опалення в школі та дитсадку згідно  програми ПРООН,утримується керівник Тарасівського хору,виділено подарунки на День села, забезпечення необхідним транспортом на свята та конкурси, у селі прогортаються дороги від снігу у зимовий час. Виділені кошти  на  ремонт памятника Невідомому солдату та Обеліска Слави,на придбання та благоустрою пам’ятного знака – Хреста Голодомору, забезпечуються призи та подарунки на день села, на Новий рік, продуктові набори до дня Перемоги ветеранам.

У 2012 році  створено сільську футбольну команду та придбано футбольну форму  агрофірмою «АгроРось».Свої  соціальні зобов’язання добросовісно виконують п/п Мірошниченко ,орендарі Харченко Анатолій Михайлович, та Дяченко Станіслав Михайлович, Ковтун Павло Михайлович,Яцун Євгенія Сергіївна , підприємці Ковтун Галина Василівна,Кармазин Оксана Павлівна,Лиса Юлія Миколаївна.

Найнагальніші проблеми кожної установи села вирішуються  з допомогою народного депутата В.М.Нечипоренка :збираємо всіх керівників установ та організацій, депутатів  та приймаємо рішення, куди спрямувати кошти і на що. Благоустрій, музична апаратура,обігрівачі,бензопила,мотокоса,  які зявилися у школі та сільській раді,на День села- призи і солодоші, на 100-річчя  найстаршої жительки села Данилюк Наталі Павлівни – подарунки, для дітей -безкоштовний атракціон.

 «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

У 2011 р.  сільська громадська організація «Світоч» стала учасником проекту ПРООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»  по відновленню вуличного освітлення, яке не функціонувало з 70-х років.

На сходці села створена Тарасівська громадська організація «Світоч»обрано актив, прийнято рішення про участь у програмі ПРООН. Подали заявку, виграли. Прийнято план розвитку громади с. Тарасівка

Дії, які хоче здійснити громада                                           рівень пріоритетності

 

Освітлення вулиць села                                                                                 1

Енергозберігаючі технології  в

Тарасівській  з/о школі                                                                                  2

Будівництво доріг                                                                                           3

Ремонт будинку культури                                                                              4

Будівництво водогону                                                                                     5

Сесія  с\р включила план розвитку громади до плану с-е розвитку села.

Станом на 01.05.2014 року  проблема 1 та 2 вирішена,працюємо над третьою.

Суттєву допомогу як організаційну так і практичну надавали  тодішній керівник Звенигородського районного ресурсного центру громад, а нині  координатор  Проекту в Черкаській області Людмила Страшна, координатори Проекту Наталія Белюкіна та Ганна Бабкова. Розуміння і фінансову підтримку мали від обласної і районної влади.

Молодь у селі – 205 чол.

Молодь затримується в селі, коли є робота.

Сергій Задеряка , Олександр Невмитий,Сергій Невмитий, Сергій Селезень,Андрій Бондаренко, Віктор Саух ,Станіслав Гордієнко,СтаніславТоковий ,Володимир Гибало , працюють в агрофірмі «АгроРось».

В соціальній сфері – Недотопа Оксана, Бичофіст Надія,Кулик Валентина, Андрієнко Світлана, Комендант Тетяна,(торгівля)Скрипник Ірина, Плахотник Наталія, Терлига Алла,Яцун Олена (освіта) ,Гордієнко Любов(соцпрацівник).

Багато- по заробітках .Інші випробовують себе у бізнесі.

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
Архів записів
Друзі сайту
Відділ освіти Шполянської держадміністрації
Лозуватська ЗОШ